Vsevjednom.cz

Pravidla Craft Townu

Pravidla komunity

1. Zákaz jakéhokoliv urážení (rasy, pohlaví, náboženství,...)

2. Zákaz jakéhokoliv vyhrožování

3. Zákaz trollení lidí (spam, vysmívání se,...)

4. Neoznačujte bezdůvodně členy na serveru

5. Zákaz posílání žádostí A-teamu do PM, využijte ticket systém kde se váš problém bude řešit

6. Zákaz posílaní nevhodného obsahu NSFW

7. Zákaz posílání pozvánek na jiné servery

8. Zákaz vydávání se za někoho jiného, za svůj účet jste si zodpovědní sami

9. Zákaz používání Discord pluginů na čtení secret roomek

10. Respektování a slušné chování na serveru se zde celkově bere samozřejmostí

Porušení pravidel může mít za následek ban!

Aktualizováno 24.02.2022 v 22:22

Pojmy a pravidla

RP (RolePlay) = Imitace nebo-li hraní reálného života za smyšlenou postavu (charakter) ve hře.

IC (In Character) = Věc, zjištěná ve hře za postavu. Postava se to nějak dozvěděla a počítá s tím, že se to stalo.

OOC (Out Off CHARACTER) = Věc, zjištěná mimo hru (např. na discordu, ooc-chatu). Postava to neví a nesmí to využít ve hře.

PK (Player Kill) = Smrt, která nekončí vymazáním postavy. Postava bude muset rpit zranění (např. někdo Vás přepral v bitce na nádvoří a Vy musíte RPit, že Vás z toho bolí hlava a určitý čas se z toho zotavovat).

CK (Character Kill) = Smrt která končí vymazáním postavy. Aby jste mohli udělit někomu, nebo sobě CK musíte si založit ticket a mít pádný důvod k udělení CK. Máme různé druhy CK.

1) Situační CK - Rozhodl/a jste se hned v RP si sám/sama sobě nebo někomu jinému udělit CK, pro toto CK si musíte hned po zaRPení založit ticket a svůj důvod pro udělení si v něm srozumitelně obhájit. Pokud dáváte toto CK někomu jinému, může s ním osoba nesouhlasit.

2) Self CK - Rozhodl/a jste se v RP si sám/sama sobě udělit CK, pro toto CK si musíte ještě před zaRPení založit ticket a svůj důvod pro udělení si v něm srozumitelně obhájit.

3) CK hráči - Rozhodl/a jste se v RP někomu jinému udělit CK, pro toto CK si musíte ještě před zaRPení založit ticket a svůj důvod pro udělení si v něm srozumitelně obhájit.

4) Královo CK - Pokud se v RP dopustíte jakéhokoliv činu, který se nelíbí králi, má právo Vás popravit hned na místě (dále viz Situační CK)

Pokud Vaše obhajoba nebude dostačující, CK je neplatné!

/me = /me se používá jako ukázání neexistující animace. (Např: /me prohledává, /me kouká se na osobu xy, /me tancuje)

/do = /do slouží k interakci mezi hráči, používá se jako prověření věci nebo k ukázání skutečnosti (např. /do má odřený nos, /do vidí na pánovi něco?). Do /do se nesmí lhát!

Voice Chat = Voice Chat je komunikace na serveru prováděná přes discord. Je povinná! Pokud hrajete a nemáte zapnutý VOICE CHAT dostanete kick a pokud se to bude opakovat, ban.

Non RP Injuries = NeeRPení zranění. (např. Někdo Vás střelil kuší a Vy děláte jakoby se nic nestalo. Nebo spadnete z vysoké výšky, v nějakých případech se může jednat o Self CK, protože v roce 1250 nebyli pokročilé operace u fraktury končetin). Zranění vždy RPit!

Metagaming = Využívání OOC informací v IC (např. Král Vám OOC řekne že Vám udělá IC popravu a Vy jen tak utečete z města, protože to víte, přitom Vaše postava se to nijak IC nedozvěděla)

Metovat se nesmí!

Mixing = Míchání OOC názvů do IC. Nazývání Discord nebo Minecraft přezdívkami (např. „seká se mi to,“ „nefunguje mi myš, počkej,“ „ahoj Matýsku“). Mixovat se nesmí!

Passive = RPení dané věci bez přítomnosti IC postavy/postav, které by se na daném místě nacházely (např. na hradě, na předměstí, atp.). V celém království se RPí přibližně 10 000 lidí.

KOS (Kill On Sight) = Zabití na potkání nebo bez předešlé RP akce (např. potkáte ve vesnici nebo království jen tak jednoho člověka a hned ho zabijete). KOS se udělit nesmí v žádném případě!

Fear RP = Bojíte se smrti. Např: Někdo na vás vytáhne luk a míří, Vy se musíte vzdát jelikož máte strach o svůj život.

Gross RP = Nechutné RP. Musí s ním souhlasit ostatní. (Např: SEX, Rasismus, Násilí,...) Porušení se trestá.

Power Gaming = Dělání nadpřirozených věcí. [Např.: Dělat že jsi nesmrtelný, RPit že jsi démon, /me zvedá povoz nadpřirozenou silou] POWER GAMING je zakázaný.

Trolling = Provokování lidí za cílem sebeuspokojení nebo porušení pravidel je zakázáno!

Combat Log = Odpojení se z RP akce za účelem vyhnutí se IC trestu.

Names = Je povinné mít přezdívku na Discordu stejnou jako nick v Minecraftu!

TAG = Pokud se stal při akci nějaký bug nebo někdo či něco zkazilo RP akci, tak před tím, než A-Team usoudí co a jak dál, může jako uživatel příslušný Helper/Admin zasahovat do hry. Pokud uvidíte nad hráčem herní nick, v okolí tohoto hráče se neRPí a něco se řeší.

Frakce = Každý hráč na serveru může vlastnit jen jednu frakci. Šéf frakce musí mít Whitelist!

Keys (klíče) = Je zakázáno bez řádného RP důvodu krást klíče ostatním hráčům. Jak už z /prohledat tak z úschoven na serveru (chesty, barely,...). Povolenou pouze tehdy, kdy krádeži předchází rozrostlejší RP.

Panství = Panství nebo také menší vesnice jsou na serveru sdružení v jednom velkém království, které může jedna skupina okupovat (žít v nich, obchodovat, ...), nebo dobít. Podle zájmu o RP na serveru se toto pravidlo může často měnit.

Panství lze získat:

1) Žádostí - Je nutné si založit ticket a sepsat náležitosti, které jsou potřeba. Pokud se Váš ticket schválí, panství bude Vaše.

2) Dobitím - Vaše skupina se rozhodne dobýt libovolné zabrané panství, které si předem vyhlídne a připraví se na boj. Pokud se Vám dobití nepodaří, můžete se o to znovu pokusit v další den.

Commandy

/me = /me se používá jako ukázání neexistující animace. (Např: /me prohledává, /me kouká se na osobu xy, /me tancuje)

/do = /do slouží k interakci mezi hráči, používá se jako prověření věci nebo k ukázání skutečnosti (např. /do má odřený nos, /do vidí na pánovi něco?). Do /do se nesmí lhát!

/doc = /doc <číslo> slouží k odpočtu v chatu. Např.: /doc 15, do chatu to za vás odpočte 1/15, 2/15, 3/15, … Maximální číslo je 50!

/report = /report slouží pro pomoc od příslušných adminů na serveru. Command využijte pouze 1x za 5 min!

/verify = /verify slouží pro připojení k Voice chatu přes bota. Povinné!

/prohledat = /prohledat prohledá inventář hráče boblíž. Hodnota je v okolí jednoho bloku, proto tento command RPit. Zákaz zneužívání!

GDPR a osobní údaje

Připojením na server automaticky souhlasíte s dodržováním pravidel výše uvedených. Souhlasíte také se zpracováním Vašich osobních údajů, kterými mohou být nick na discordu, Minecraft nick, e-mail, IP adresa. Informace uchováváme z důvodu Vás kontaktování a mají k nim přístup jen pověření uživatelé A-Teamu. Vaše přihlašovací údaje na Minecraft serveru jsou zašifrovány samotným softwarem, tudíž k nim nikdo nemá přístup a jsou zcela chráněny. Vámi chránění Vašich osobních údajů je nezbytné a jste si sami zodpovědní za veškerou aktivitu na Vašem účtu. O smazání Vašich údajů ze serveru můžete žádat pouze tehdy, co opouštíte náš discord server.

Aktualizováno 23.09. 2022 v 18:51

© Crafttown Roleplay 2020-2022

Všechna práva vyhrazena. Kopírování bez souhlasu autora není dovoleno.

Staň se součástí našeho týmu i ty, vše potřebné nalezneš na našem
Discordu